Aranżacyjna filozofia lagom – równowaga w domu
Aranżacyjna filozofia lagom – równowaga w domu

Aranżacyjna filozofia lagom – równowaga w domu

Popularną do niedawna duńską filozofię szczęścia hygge od pewnego czasu przysłania zupełnie nowa, szwedzka koncepcja – lagom. Zakłada ona przede wszystkim funkcjonowanie w równowadze i czerpanie radości z harmonii w życiu. Filozofia ta powinna być obecna w każdym aspekcie, również we wnętrzach. Jak urządzić cztery kąty w koncepcji lagom radzi Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz Agata S.A.

Po pierwsze: równowaga!

Lagom, czyli w tłumaczeniu ze szwedzkiego „umiarkowanie” to filozofia oznaczająca poszukiwanie równowagi we wszystkich sferach życia. We wnętrzach harmonia powinna przejawiać się przez spójne, komfortowe i przytulne aranżacje. Idealnie w koncepcję lagom wpisuje się styl skandynawski, którego estetyka jest kwintesencją równowagi i minimalizmu. Delikatne, pastelowe bądź szare sofy oraz białe meble w salonie dadzą oczekiwany efekt, a przede wszystkim sprawią, że wnętrze będzie gustownie i harmonijne. Jeśli podobają Ci się aranżacje z wyraźnym, kolorowym akcentem, postaw na przykład na fotel w swojej ulubionej barwie. Decydując się na takie rozwiązanie pamiętaj, że dla zachowania równowagi w pomieszczeniu, kolor ścian i dodatków powinien pozostać stonowany.
Agata SA_Monet.JPGAgata SA_Aranżacja.jpgAgata SA_Fotel Next.jpgAgata SA_Next.jpg

Po drugie: prostota!

Bardzo ważnym aspektem filozofii lagom jest prostota w aranżacji wnętrza. Unikaj przepychu i niepotrzebnego splendoru. Jeśli planujesz wymianę mebli – postaw na klasyczne kształty. Planując wystrój pomieszczeń w swoim domu zdecyduj się na 3, maksymalnie 4 kolory, które ze sobą współgrają i tworzą spójną całość. Jeśli zależy Ci na tym, aby jeden z nich był przewodni – idealnie w filozofię lagom wpisuje się kolor Greenery, wybrany barwą roku 2017. Soczysta zieleń w połączeniu z bielą czy szarością zapewni świeży i niebanalny efekt, który zadowoli nawet najbardziej wymagających domowników. 
Agata SA_Aranżacja 2.jpgAgata SA_Monet 2.JPG

Po trzecie: w zgodzie z naturą!

Filozofia lagom to również życie w zgodzie z naturą, dlatego Twoje mieszkanie powinno posiadać rozwiązania, które pomogą w zaoszczędzeniu energii. Dodatkowo, w trosce o środowisko, wybieraj naturalne materiały, takie jak drewno, len czy jedwab. Idealnym rozwiązaniem będą solidne, drewniane meble lub te z drewnianymi elementami. Poza naturalnym aspektem, będą również służyły Ci przez lata, a to jest niewątpliwie bardzo ekologiczne.

W szwedzką koncepcję doskonale wpisują się dodatki do aranżacji wnętrz, które kojarzą się z przyrodą – roślinne printy, kwiaty w doniczkach czy zwierzęce motywy na tekstyliach. Będzie to ukłon w stronę środowiska, które w filozofii lagom jest niezwykle ważne. Wszystko to w połączeniu ze stonowanymi meblami sprawi, że Twoje klimatyczne, harmonijne wnętrze nabierze indywidualnego charakteru, zgodnego z Twoim stylem

Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz Agata S.A.

Agata SA_Drevia.jpg
Agata SA_Poszewka dekoracyjna liść.jpgAgata SA_Komplet pościeli Victoria.jpgAgata SA_Sztuczy kwiat w osłonce.jpgAgata SA_Skrzynka z tablicą Memo.jpgAgata SA_Poszewka dekoracyjna liście.jpgAgata SA_Wieszak Home.jpgAgata SA_Poszewka dekoracyjna.JPGAgata SA_Latarenka z zawieszką.jpgAgata SA_Poduszka dekoracyjna Kempas.jpgAgata SA_Sztuczny kwiat w doniczce.jpgAgata SA_Chic.jpg

Więcej o produktach:
https://www.agatameble.pl/Kolekcja Drevia
https://www.agatameble.pl/Poszewka Liść
https://www.agatameble.pl/Poszewka Liście
https://www.agatameble.pl/Poduszka dekoracyjna drewno
https://www.agatameble.pl/Sztuczny kwiat w doniczce
https://www.agatameble.pl/Latarenka
https://www.agatameble.pl/Wieszak Home

O Agata SA.:
Agata S.A. to sieć wielkopowierzchniowych salonów mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz w Polsce; obejmująca 21 wielkopowierzchniowych salonów zlokalizowanych zarówno w dużych, jak i średnich miastach w całym kraju. Agata S.A. poprzez punkty sprzedaży detalicznej i e-commerce oferuje kolekcje do pokoju dziennego, dziecięcego, sypialni, jadalni i kuchni, a także szeroką gamę produktów i akcesoriów do aranżacji wnętrz. Marka zapewnia dostęp do artykułów ponad 250 krajowych i zagranicznych producentów kilkudziesięciu marek własnych oraz szerokiego grona doradców, projektantów i ekspertów.
Więcej o Agata S.A: www.agatameble.pl

Załączniki

Pobierz wszystkie

Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz Agata S.A..jpg

grafika | 7,04 MB

Pobierz
Agata SA_Drevia.jpg

grafika | 638 KB

Pobierz
Agata SA_Monet 2.JPG

grafika | 406 KB

Pobierz
Agata SA_Poszewka dekoracyjna.JPG

grafika | 346 KB

Pobierz
Agata SA_Monet.JPG

grafika | 294 KB

Pobierz
Agata SA_Next.jpg

grafika | 285 KB

Pobierz
Aranżacyjna filozofia lagom - równowaga w domu_materiał prasowy_30.07.2017.docx

docx | 1,35 MB

Pobierz
Agata SA_Aranżacja 2.jpg

grafika | 112 KB

Pobierz
Agata SA_Poszewka dekoracyjna liście.jpg

grafika | 64 KB

Pobierz
Agata SA_Poduszka dekoracyjna Kempas.jpg

grafika | 67,7 KB

Pobierz
Agata SA_Fotel Next.jpg

grafika | 305 KB

Pobierz
Agata SA_Sztuczny kwiat w doniczce.jpg

grafika | 36,2 KB

Pobierz
Agata SA_Sztuczy kwiat w osłonce.jpg

grafika | 19,5 KB

Pobierz
Agata SA_Komplet pościeli Victoria.jpg

grafika | 41,6 KB

Pobierz
Agata SA_Chic.jpg

grafika | 41,4 KB

Pobierz
Agata SA_Skrzynka z tablicą Memo.jpg

grafika | 16,2 KB

Pobierz
Agata SA_Wieszak Home.jpg

grafika | 19,5 KB

Pobierz
Agata SA_Latarenka z zawieszką.jpg

grafika | 17,8 KB

Pobierz
Agata SA_Aranżacja.jpg

grafika | 96,2 KB

Pobierz
Agata SA_Poszewka dekoracyjna liść.jpg

grafika | 75,3 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.