TOMEK RYGALIK W ŁODZI - "O ZNACZENIU KRZESŁA"

TOMEK RYGALIK W ŁODZI - "O ZNACZENIU KRZESŁA"

11 października o godz. 11.00 w hotelu Tobaco w Łodzi przy ul. Kopernika 64 odbędzie się autorska prezentacja Tomka Rygalika o znaczeniu krzesła. Pretekstem do spotkania będzie wyjątkowa wystawa ikonicznych krzeseł pt. „Od Thoneta do Rygalika”, którą obejrzało już ponad 1,5 mln osób. 

Wystawa to wspólny projekt firmy Paged i sieci salonów Agata Meble, a prezentacja odbędzie się w ramach Łódź Design Festival 2015. Na spotkanie i wystawę wstęp jest wolny.

Autorska prezentacja
Na przykładzie 13 modeli krzeseł wybranych na wystawę Tomek Rygalik pokaże jak istotne miejsce zajmuje krzesło w historii wzornictwa. Stworzenie udanego projektu, tego z pozoru nieskomplikowanego i powszechnego mebla, jest ogromnym wyzwaniem. Od wieków mierzą się z nim najlepsi projektanci, wierząc, że spośród wszystkich innych mebli, to właśnie krzesło stanowi swego rodzaju manifest wartości swoich czasów, staje się symbolem epoki i ponadczasową ikoną. W trakcie spotkania projektant podzieli się swoim twórczym doświadczeniem i opowie o tym, jak dużym wyzwaniem jest stworzenie udanego projektu siedziska.

„Od Thoneta do Rygalika"
Sama wystawa to wspólny projekt firm Agata Meble i Paged. Prezentuje krzesła, które pochodzą z różnych okresów działalności firmy Paged. Od słynnej „czternastki” Michaela Thoneta, poprzez projekt Sig Mariana Sigmunda z przełomu lat 50. i 60., aż po współczesne projekty Tomka Rygalika, Dyrektora Kreatywnego firmy. Eksponatami są popularny fotel bujany, dokonania projektantów młodego pokolenia oraz mniej znane i nietypowe modele np. krzesło – laska. Wystawa ukazuje jak istotne miejsce zajmuje krzesło w historii wzornictwa przemysłowego, zwraca uwagę na złożoność procesu projektowania, jest także opowieścią o historii Pagedu. W 2015 r. wystawa prezentowana była w większości salonów Agata Meble. Obejrzało ją już ponad 1,5 miliona osób.

                                                            * * * * *
Tomek Rygalik – projektant, wykładowca, kurator; urodził się w Łodzi w 1976. Przez dwa lata studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. W 1999 roku ukończył wydział wzornictwa przemysłowego na Pratt Institite w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów współpracował z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych, dla klientów jak Kodak, Polaroid, MTV, PerkinElmer, Dentsply, Unilever, Dupont. W 2003 roku rozpoczął studia magisterskie na Royal College of Art. Po ich ukończeniu w 2005 roku został pracownikiem naukowym w zespole badawczym przy RCA. W tym samym czasie założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi. Od 2008 prowadzi zajęcia na ASP, a w 2009 na stałe przeniósł się do Warszawy. Współpracuje m.in. z Moroso, Siemens, Comforty czy Ikea. Pełni funkcję dyrektora kreatywnego marki Paged.

Agata S.A. to jeden z największych i najstarszych w Polsce dystrybutorów mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz. Pod tą marką funkcjonuje już 18 wielkopowierzchniowych salonów sprzedaży zlokalizowanych w największych miastach w Polsce. Firma współpracuje z kluczowymi producentami mebli oraz akcesoriów dekoracyjnych z całego świata. Salony Agata oprócz mebli oferują również elementy dekoracyjne, lampy i tekstylia.

Załączniki

Pobierz wszystkie

Wystwa_zdj_cie_g__wne.jpg

grafika | 5,64 MB

Pobierz
IMG_0865.jpg

grafika | 14,8 MB

Pobierz
paged_01-2.2.jpg

grafika | 11,3 MB

Pobierz
IMG_0633.jpg

grafika | 12,4 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.