WSPÓLNY POKÓJ DLA DWÓJKI DZIECI
WSPÓLNY POKÓJ DLA DWÓJKI DZIECI

WSPÓLNY POKÓJ DLA DWÓJKI DZIECI

Urządzenie pokoju dziecięcego nie jest łatwym zadaniem. Jeszcze większym wyzwaniem jest zaaranżowanie wnętrza wspólnego pokoju dla dwójki dzieci. Ta przestrzeń powinna uwzględniać zarówno wspólne potrzeby dzieci, jak i ich indywidualne upodobania. 

Planując aranżację pokoju dla dwójki dzieci, należy skupić się przede wszystkim na odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni pomieszczenia. Niezależnie od wielkości pokoju i wieku naszych pociech, powinniśmy sięgać po rozwiązania praktyczne i funkcjonalne, by każdemu dziecku zapewnić możliwie najlepsze warunki rozwoju.

We wspólnym pokoju dzieci muszą czuć się komfortowo. Nie powinny rywalizować ze sobą o miejsce do nauki i odpoczynku. Takie strefy należy wydzielić osobno dla każdego z nich. Jeśli dzieci są w podobnym wieku, można pomyśleć o wspólnym miejscu do zabawy, np. na środku pokoju. Sprawiedliwie podzielona przestrzeń spowoduje, że dzieci szybko przywykną do ustalonych przez nas zasad i unikniemy konfliktów – radzi Angelika Anusiewicz-Bochenek, ekspert z sieci salonów Agata.

Przyjemny kącik do nauki

Każde dziecko powinno mieć własny kącik do nauki. Jeśli biurka chcemy ustawić obok siebie, dobrze będzie rozdzielić je regałem. Zapewnimy w ten sposób dużo miejsca na książki i zabawki, a zarazem zatroszczymy się o poczucie komfortu podczas odrabiania lekcji. Najlepiej, aby biurka stały przy oknie, ale dodatkowe źródło światła (lampka stołowa, kinkiet) też jest wskazane. Tablica korkowa lub magnetyczna do przyczepiania ważnych informacji może być wspólna, ale najlepiej podzielić ją na dwie części i podpisać imionami dzieci. Mile widziana jest różnorodność kolorystyczna. Kącik do nauki jest miejscem skupienia, ale też powinien pobudzać kreatywność.

Każdy ma swój sen

Jakość wypoczynku i snu ma ogromny wpływ na zdrowie młodych osób. W pokoju dla dwójki dzieci optymalnym rozwiązaniem są osobne łóżka ustawione w różnych częściach pomieszczenia. Wielkość pokoju jednak nie zawsze na to pozwala.

W nowoczesnych kolekcjach mebli dziecięcych i młodzieżowych możemy zamówić także łóżka piętrowe (np. kolekcja Multi). Dzięki temu uwalniamy sporo przestrzeni na podłodze i dodatkowo możemy w górnej części, przy łóżku podwiesić półki na książki. Równie dobrym rozwiązaniem będą łóżka składane lub wysuwane z szuflady. Na popularności zyskują ostatnio też półkotapczany, np. z kolekcji Albena czy Paco – podpowiada ekspert z sieci salonów Agata.

Spełniaj marzenia

Jeśli w jednym pokoju mieszkać będą chłopiec i dziewczynka, warto podzielić przestrzeń pomieszczenia, np. malując ściany na różne kolory lub wieszając plakaty nawiązujące do ich zainteresowań. Wnętrze całego pokoju zyska na uroku, a dzieci szybciej zaakceptują wyodrębnione dla nich strefy.

W ramach tej samej kolekcji mebli możemy też zróżnicować kolorystykę szafek i półek dla każdego dziecka. Zestaw Fan Faro pozwala na indywidualny dobór koloru listew wykończeniowych. Dzięki temu możemy w jednym pokoju mieć meble o tej samej stylistyce, ale barwa elementów ozdobnych będzie wskazywała, czyja jest dana szafka czy półka. Podobny zabieg możemy zrobić w przypadku kolekcji mebli zawierających efektowne wzory i grafiki. Jedne bardziej zainteresują chłopców, inne – dziewczynki. Kolekcja Mix to propozycja aż 11 różnych motywów graficznych umieszczonych na frontach szafek. Ich dobór jest w gestii rodziców, ale opinia dzieci też powinna się liczyć – dodaje ekspert z sieci salonów Agata.

Załączniki

Pobierz wszystkie

Salony_Agata_Kolekcja_fan_faro.jpg

grafika | 9,26 MB

Pobierz
Salony_Agata_Kolekcja_Albena.jpg

grafika | 6,18 MB

Pobierz
Salony_Agata_Kolekcja_MULTI.jpg

grafika | 5,38 MB

Pobierz
Agata_Music_MIX_aran_.jpg

grafika | 3,86 MB

Pobierz
Salony_Agata_Kolekcja_Paco.jpg

grafika | 5,74 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.