SOFA CZY NAROŻNIK
          SOFA CZY NAROŻNIK

          SOFA CZY NAROŻNIK

                ...czyli jak stworzyć strefę wypoczynku w salonie?

Urządzając salon, zastanawiamy się, jaki rodzaj mebli wypoczynkowych najlepiej wkomponuje się w wystrój wnętrza i spełni oczekiwania całej rodziny. Czasem lepiej sprawdzi się funkcjonalna sofa, innym razem elegancki narożnik. Oto od czego powinien zależeć nasz wybór. 

Żeby stworzyć odpowiednią strefę wypoczynku w salonie, w pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę te czynności relaksacyjne, które najczęściej odbywają się w gronie całej rodziny np. wspólne oglądanie telewizji, czytanie, słuchanie muzyki, czy gry planszowe. Pamiętajmy o potrzebach i zwyczajach każdego z domowników. Jeśli ktoś z naszej rodziny lubi uciąć sobie drzemkę w salonie, wybrany przez nas mebel powinien zapewniać wysoki komfort użytkowania nie tylko w pozycji siedzącej, lecz także leżącej. Skórzana tapicerka wygląda elegancko, ale obicie z miękkiej i ciepłej tkaniny jest bardziej przytulne. Niezwykle ważny jest też rozmiar i kształt mebla. Sofy i narożniki powinniśmy odpowiednio dopasować do wielkości salonu i stylistyki pozostałych elementów wystroju wnętrza.

Sofa – mebel do zadań specjalnych
Sofy są przeważnie mniejsze niż narożniki, a ich kształt zapewnia im większą mobilność. Jeśli lubimy przemeblowania, dla lekkiej sofy dużo łatwiej będzie nam znaleźć nowe miejsce w pokoju. To mebel, który zajmuje w salonie zwykle jedną ścianę, ale może stać też pośrodku, zaznaczając strefę do wypoczynku. Mała sofa bez problemu znajdzie swoje miejsce nawet w trudno ustawnych pokojach, posiadających ściany bez kątów prostych, dużą ilość okien, wnęk lub drzwi.

W dużych mieszkaniach warto postawić na oryginalny design, co przeważnie charakteryzuje sofy bez funkcji spania. Są lekkie i mogą mieć bardzo zróżnicowane kształty siedzisk i oparcia. W połączeniu z wyrazistym kolorem tapicerki stanowią ciekawą ozdobę salonu. W mniejszych mieszkaniach musimy uwzględniać także funkcjonalność mebla i wtedy sofa rozkładana stanowi dużą wartość. W ciągu dnia służy jako wygodny mebel do siedzenia dla domowników i gości, a wieczorami jest komfortowym miejscem do spania nawet dla dwóch dorosłych osób.
 
Dobierz do zestawu
W przypadku pomieszczeń o większym metrażu obok sofy możemy dodatkowo ustawić fotele lub pufy. Wystrój pokoju zyska na atrakcyjności, a my będziemy mieli dodatkową przestrzeń do siedzenia i przyjmowania gości. Pufy bywają integralną częścią niektórych kolekcji mebli wypoczynkowych.

Narożnik – w poszukiwaniu stylu
Modułowe zestawy narożnikowe są projektowane z myślą o dużych i przestronnych wnętrzach. Takie meble zapewniają wysoki komfort wypoczynku w pozycji siedzącej, półleżącej i leżącej. Duże zestawy narożnikowe bardzo łatwo można przekształcić w centralne miejsce spotkań towarzyskich. W przestronnych i nowoczesnych wnętrzach takie meble nie muszą być dosunięte do ściany. Często są ustawione pośrodku salonu, wytyczając strefę do wypoczynku. Kolekcje modułowe pozwalają indywidualnie zaprojektować ostateczny kształt narożnika. Większość modeli wyposażonych jest także w funkcję spania i obszerny pojemnik na pościel.
W małych mieszkaniach ustawić narożnik w salonie jest nieco trudniej niż sofę, ponieważ zwykle zagospodarowuje on dwie ściany w pokoju. W związku z tym warto dobrze przemyśleć, gdzie go ustawimy i czy bardziej pasuje nam mebel prawostronny czy lewostronny.

Narożnik często jest dominującym meblem w salonie, więc stanowi punkt odniesienia dla całej aranżacji pokoju. To do niego dobieramy dodatki i ozdoby. W związku z tym kolorystyka tkanin obiciowych powinna być neutralna lub tak dobrana, by pasowała do charakteru pomieszczenia. W dużych i eleganckich salonach uzupełnieniem dla narożnika często bywają stylowe podnóżki.

Załączniki

Pobierz wszystkie

SOFA_POKER_18.jpg

grafika | 3,16 MB

Pobierz
Mirella_17.jpg

grafika | 4,52 MB

Pobierz
SOFA_BELISA_16.jpg

grafika | 3,56 MB

Pobierz
STAR_11.jpg

grafika | 282 KB

Pobierz
Sarah_11.jpg

grafika | 865 KB

Pobierz
JAX_13.jpg

grafika | 7,03 MB

Pobierz
alis_18.png

grafika | 6,44 MB

Pobierz
gemini_17.png

grafika | 4,72 MB

Pobierz
naroznik_kanon_18.jpg

grafika | 3,22 MB

Pobierz
azalia_17.png

grafika | 7,31 MB

Pobierz
Demi_17.jpg

grafika | 3,31 MB

Pobierz
harris_18.jpg

grafika | 165 KB

Pobierz
harris_18__2_.jpg

grafika | 436 KB

Pobierz
CATANIA_16.jpg

grafika | 389 KB

Pobierz
Agata_Benito_17.jpg

grafika | 302 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.