Salon dla domatora
Salon dla domatora

Salon dla domatora

Jeśli odkryłeś w sobie pasję do spędzania długich godzin z książką, przed telewizorem lub po prostu lubisz swobodę i komfort własnej przestrzeni, mamy dla ciebie kilka wskazówek, jak zagospodarować salon.

Domatorzy najlepiej czują się we własnych czterech ścianach. Codzienny relaks w salonie jest dla nich bezcenny, więc to właśnie w nim spędzają najwięcej wolnego czasu. Producenci mebli prześcigają się w poszukiwaniu rozwiązań, które zwiększą komfort codziennego wypoczynku. Coraz więcej sof, narożników i foteli wyposażonych jest w funkcjonalne udogodnienia, np. możliwość rozłożenia siedziska do pozycji półleżącej czy regulacji wysokości zagłówków. Ten proces może też być regulowany elektrycznie - przez dotknięcie jednego przycisku subtelnie ukrytego przy podparciu. Jeśli do tego dołożymy wbudowany system audio, schowek na książki czy pilota oraz indukcyjną ładowarką do smartfonów, to nasza sofa lub narożnik stają się multifunkcyjne i ograniczają konieczność ciągłego wstawania. Obok takiego centrum dowodzenia umieszczamy stolik lub ławę, pod stopami miękki dywan, a naprzeciwko duży telewizor na szafce RTV lub panelu TV.  

W mieszkaniu domatora doskonale sprawdzi się fotel CHICAGO lub INARI. Płynna regulacja poziomu rozłożenia pozwoli łatwo znaleźć komfortową pozycję i odciążyć kręgosłup. Te fotele będą też wyjątkową ozdobą każdego salonu – radzi Angelika Anusiewicz-Bochenek, ekspert z sieci salonów Agata.

Wieczorna rozrywka
Kiedy oglądamy telewizję w pozycji siedzącej, telewizor powinien znajdować się wysokości naszych oczu, a więc ok. 100-110 cm nad podłogą. Dlatego, wieszając ekran na ścianie, nie traktujmy go jak obrazu, który zwykle umieszczamy wyżej. Pamiętajmy też o zachowaniu odpowiedniej odległości od ekranu – przynajmniej 2 metry, jeśli przekątna telewizora wynosi ponad 40 cali. Niezbyt dobrze ogląda się telewizor umieszczony w rogu pokoju. Dlatego jeśli spędzamy dużo czasu na oglądaniu filmów, warto zadbać o komfortowe tło dla ekranu.

Wyjątkowo efektownie prezentuje się panel MODERNO, który posiada podświetlane półki i elegancki wzór. Bardziej neutralnym tłem będą panele z serii GRACJA. Ale jeśli mamy nieco więcej przestrzeni i chcemy wyeksponować telewizor, to zestaw SEK z szafkami na wysoki połysk sprawi, że nasz kącik RTV skupi na sobie uwagę wszystkich – dodaje ekspert z sieci salonów Agata.
 
Wielofunkcyjna przestrzeń
To, że lubimy spędzać czas w domu, nie oznacza, że prowadzimy monotonny tryb życia. Nasz salon może być miejscem pracy, relaksu, przyjmowania gości i zabawy z dziećmi. Jeśli nie dysponujemy dużym mieszkaniem, które pozwala przeznaczyć oddzielne miejsce na każdą z tych aktywności, zaaranżujmy nasz salon przede wszystkim funkcjonalnie.

Co nam się przyda:
ławostół, czyli ława z możliwością rozkładania i zmiany wysokości – kącik telewizyjny i kameralne miejsce spotkań możemy szybko zmienić w jadalnię
sofa z funkcją spania – doskonale sprawdzi się jako miejsce na nocleg dla naszych gości i podczas wieczornych seansów filmowych
• tapicerka w materiale łatwoczyszczącym – przedłuża trwałość i umożliwia zachowanie nienagannej estetyki mebli przez wiele lat
różne strefy światła: lampa sufitowa, kinkiety i lampa stojąca, podświetlane półki – wiele różnych źródeł pozwala łatwo dostosować poziom natężenia światła do danej aktywności
sztaplowane krzesła: możemy mieć ich więcej, tym bardziej, że gdy są złożone, nie zabierają miejsca; lub hokery z dużą regulacją wysokości – siedzisko opuszczone na najniższy poziom może stanowić uzupełnienie dla krzeseł w salonie
lustrzane drzwi – są nie tylko ozdobą, lecz także powiększają przestrzeń, a dużym konstrukcjom szaf nadają lekkości, mogą być też alternatywą do klasycznych drzwi wewnętrznych.
 
Na pamiątkę
W salonie u domatora często znajdują się fotografie najbliższych i pamiątki, które pozwalają przywoływać wspomnienia. Warto na takie rzeczy przeznaczyć jedną ścianę lub witrynkę. To pozwala zachować harmonię przestrzeni i jest wygodne podczas sprzątania i porządkowania tych rzeczy.

Załączniki

Pobierz wszystkie

Salony_Agata_fotel_Chicago.png

grafika | 108 KB

Pobierz
Salony_Agata_Salon_dla_domatora.jpg

grafika | 391 KB

Pobierz
Agata_Loft__2_.jpg

grafika | 9,4 MB

Pobierz
Salony_Agata_Mezek.jpg

grafika | 2,27 MB

Pobierz
Salony_Agata_SEK.jpg

grafika | 2,43 MB

Pobierz
Salony_Agata_fotel_Chcago_2.png

grafika | 144 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.