Praktyczna sypialnia dla singla
Praktyczna sypialnia dla singla

Praktyczna sypialnia dla singla

Jeśli mieszkamy w pojedynkę, mamy doskonałą okazję, by urządzając sypialnię, spełnić wszystkie swoje zachcianki. Pamiętajmy jednak, że to pomieszczenie, oprócz estetyki wynikającej z osobistych upodobań, powinno być także funkcjonalne.

Mieszkanie większości singli to najczęściej niewielka przestrzeń, którą należy umiejętnie zagospodarować. Ci, którzy dysponują dwoma pokojami, mają nieco łatwiej - sypialnię mogą zaaranżować w osobnym pomieszczeniu. Mieszkający w kawalerkach muszą umiejętnie oddzielić część sypialnianą od strefy dziennej, ale uzyskany efekt wcale nie musi być gorszy. Wystarczy skupić się na tym, co w każdej sypialni jest najważniejsze. 

Na miarę potrzeb
Sypialnia w mieszkaniu singla powinna być urządzona tak, by łatwo można było utrzymać w niej porządek. W niewielkim pomieszczeniu wystarczy pozostawić kilka rzeczy nie na swoim miejscu, żeby zaburzyć tak bardzo pożądany ład w sypialni. Osoby mieszkające w pojedynkę zazwyczaj prowadzą aktywny tryb życia. Znalezienie czasu na częste porządki może nie być takie proste.

Warto zadbać o to, by wystrój sypialni był możliwie najlepiej dopasowany do naszego trybu życia. Jeśli w tygodniu spędzamy dużo czasu poza domem, może brakować nam sił, by każdego wieczora przed snem porządkować zalegające na krzesłach i meblach wypoczynkowych ubrania. W takiej sytuacji bardzo przydatna będzie pojemna i funkcjonalna szafa, w której zawsze znajdziemy wystarczającą ilość wolnego miejsca - nawet wtedy, gdy będziemy musieli szybko posprzątać przed niespodziewanymi odwiedzinami naszych znajomych.

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla singla będzie dwudrzwiowa szafa przesuwna z dużym lustrem, tak jak np. modele Chicago, Genewa czy Tokyo 5. Bez trudu znajdziemy w niej miejsce na odzież, obuwie i różne dodatki, a lustro zamontowane na drzwiach dodatkowo powiększy optycznie przestrzeń sypialni – radzi Angelika Anusiewicz-Bochenek, ekspert z sieci salonów Agata.

Dla własnej wygody
Jeśli w ciągu dnia nie mamy zbyt dużo czasu na odpoczynek, powinniśmy szczególnie zadbać o odpowiedni komfort snu. Łóżko, które wybierzemy, będzie miało kluczowy wpływ na naszą wydajność każdego dnia. Przy intensywnym trybie życia każda godzina snu jest niezwykle cenna dla naszego organizmu. Dlatego zadbajmy o wygodę i wybierzmy takie łóżko, na którym będziemy w stanie szybko się zrelaksować i porządnie wyspać.

W mieszkaniach dwupokojowych na pewno znajdzie się miejsce na mebel większy niż standardowe łóżko pojedyncze o wymiarach 90x200 cm. Warto zwrócić uwagę na modele o powierzchni spania wynoszącej 140x200 cm. Taka przestrzeń zaspokoi potrzeby nawet tych osób, które miewają niespokojny sen. Łóżka szersze, zaprojektowane z myślą o dwóch osobach, mogą być mało ustawne w mniejszych pokojach i zajmować cenną przestrzeń, którą lepiej przeznaczyć na praktyczną szafkę nocną lub małą komodę.

Coraz więcej łóżek dostępnych jest w dwóch wariantach gabarytowych - 140x200 i 160x200 cm. Tak jest np. w przypadku modeli z serii Linate czy Madras, które są częścią bardziej rozbudowanych kolekcji mebli. Osoby, które urządzają dla siebie kawalerkę, zazwyczaj łączą część wypoczynkową ze strefą sypialnianą i decydują się na sofę lub narożnik z funkcją spania. Nawet jeśli chcemy zdecydować się na mebel mniejszy, warto zadbać o to, by po rozłożeniu powierzchnia spania osiągała podobne wymiary – dodaje ekspert z sieci salonów Agata.

Załączniki

Pobierz wszystkie

MebleWojcik-MADRAS_sypialnia_HR.jpg

grafika | 4,67 MB

Pobierz
MebleWojcik-LINATE_sypialnia_HR.jpg

grafika | 4,39 MB

Pobierz
Genewa_szafa_otwarta__1_.jpg

grafika | 3,64 MB

Pobierz
Chicago2.jpg

grafika | 1,23 MB

Pobierz
Agata_Tokyo1__9___1_.jpg

grafika | 1,06 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.